Jsme malý farmářský obchod s posezením v prvním patře, najdete nás v Olomouci v Úzké ulici.
Zaměřujeme se na produkty a potraviny z Hané a okolí v prvotřídní kvalitě.
Neváhejte a přijďte nás navštívit!

Naši dodavatelé

Minipivovar Kosíř leží u nejvyššího hanáckého vrcholu Kosíř (442 m n. m.) a je přibližně vzdálen 17 km od Olomouce.
Nabízí tradičně vařené české ležáky, které jsou nefiltrované a nepasterizované s  jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi.

Svatokopecké pivo, jak již vyplývá z názvu, se vaří v pivovaru na Svatém Kopečku, což je místní část Olomouce. Pivovar vznikl v červnu 2009, kdy byla uvařena první domácí „hrncová“ várka, ale komerčním pivovarem, třetím v Olomouci, se stal až 3. 1. 2012.

Pekárna a cukrárna Mezice je rodinná firma s více než pětačtyřicetiletou tradicí. Cukrárnu založila moje babička Svatava Papicová, která mně nyní předává své zkušenosti, a tím utváří již třetí generaci cukrářů v naší rodině.

Jsme malá rodinná farma specializující se na výrobu netradičních ovocných a zeleninových pochoutek, především čatní, čalamád, sals a grilovacích omáček i sladkých džemů, vedle toho máme chov drůbeže a prodej vajec ze dvora.

Naše sýry navazují na některé staré a méně známé receptury ze zemí s tradiční výrobou kozích sýrů. Vzhledem k rozsahu výroby jsou jednotlivé šarže našich sýrů originály, vyráběné a ošetřované s láskou a péčí. I proto získávají ocenění na soutěžích a degustacích.

Naše myšlenka stát se místní mlékárnou, ale také místem, kam se budou lidé rádi vracet, se začíná pomalu naplňovat. Náš statek najdete na Hané obklopený hlubokými dubovými lesy. Počátky hospodaření zde jsou staré minimálně 500 let, ale naše rodina zde žije a pečuje o krávy holštýnského plemene od roku 1992.

 

Pivo jsme začali vařit pro sebe, jako domovarníci, tak aby nám chutnalo. A protože chutnalo nejen nám, zvětšili jsme jedenkrát a podruhé už jsme raději postavili opravdový pivovar.  Přesto pořád vaříme doma a tak jsme podle našeho kamaráda domácí vařiči piva s největším pivovarem v republice. Chceme i dál vařit pivo, které bude chutnat nám i vám.

Zabýváme se ruční výrobou kvasového celožitného chleba, dalamánků, baget, perníků a jiných druhů pečiva … Pečivo vyrábíme dle vlastní receptury bez droždí, bílé mouky a vajec.