Jsme malý farmářský obchod s posezením v prvním patře, najdete nás v Olomouci v Úzké ulici.
Zaměřujeme se na produkty a potraviny z Hané a okolí v prvotřídní kvalitě.
Neváhejte a přijďte nás navštívit!

Limonády z vodního kefíru jsme si přáli vyzkoušet celé loňské léto, jen nebylo nikoho v okolí, kdo by TIBI krystaly měl a podaroval. Letos se to povedlo! Takže, třikrát hurá, můžeme limonádovat!!! 

DSC 1314

Protože se TIBI krystaly rozrůstají, kdo by měl zájem může je poptat u nás na prodejně v Olomouci. A kdo by nevěděl, co s nimi, tomu věnujeme následující řádky:

Co jsou TIBI krystaly

TIBI krystaly jsou drobná téměř průsvitná zrna osídlená mikrobiálními kulturami, které si pro svůj růst žádají, aby byly dostatečně nakrmeny cukrem. Výhodou je, že vodní kefír mohou lidé s intolerancí laktózy a obecně vodního kefíru ve formě osvěžující limonády dokážeme vypít více než mléčného kefíru, který má obdobné složení, akorát se liší konkrétní druhy laktobacilů, laktokoků a kvasinek.

Jak s nimi zacházet?

Pokud dostanete TIBI krystaly (dále jim budeme říkat familiárně „tibíci“), pamatujte, že je to živý organismus, a tak k němu musíme také přistupovat.

  1. Používejte čisté řádně omyté nádoby, ve kterých se chystáte kefír skladovat.
  2. Tibíci nemají rádi kov, proto zamezte jejich dlouhodobému styku s kovem.
  3. Nejvíce se nám osvědčilo tibíky krmit nerafinovaným třtinovým cukrem (u obyčejného cukru krystal se z tibíků stala spíš krupička, takže jim očividně svědčí méně).
  4. Tibíky mezi jednotlivými nálevy neproplachujte, spláchnete tím jejich nově vzniklá zrníčka.

Takže TIBI krystaly vložte na dno připravené nádoby a zalijte je roztokem vody a cukru (vodu je lepší použít filtrovanou a kdo chce býti precizní, může ji trošku přihřát, aby se cukr lépe rozpustil).

Další otázkou je kolik cukru dát, neboť jsme se nikde nedopátrali toho, kolik opravdu tibíci spořádají a jakou kalorickou hodnotu výsledný vodní kefír vlastně má, jelikož v něm může být ještě zbytkový cukr a pokud kefír necháme více prokysat, tak se v něm může tvořit i nějaké to procento alkoholu, tak dejte pozor, ať z kefíru nemáte burčák. 

Takže jsme postupně snižovali tibíkům dávku cukru a došli jsem k závěru, že je optimální 2-5 lžic cukru na litr vody, a nechat v první fázi kysat v pokojové teplotě tři dny. (Kdo se snaží obecně snížit cukr, nebojte se dát klidně jen ty dvě lžíce, možná Vám tibíci porostou pomaleji, ale kvašení proběhne i tak a o to jde.) 

A jak na tu limonádu?

Po první fázi kvašení výslednou tekutinu slijeme (krystaly zachytíme na sítko a dáme jim nový cukrový roztok) a přidáme do ní libovolné ovoce a taky se nám osvědčilo vždy přidat šťávu z půlky citronu. Opět nádobu uzavřeme a necháme v pokojové teplotě kysat ještě 24 hodin, pak přecedíme, ovoce sníme a výslednou limonádu dáme opět v uzavřené sklenici ještě pořádně vychladit do lednice.

DSC 1282

Naše oblíbené příchutě

Kvasit můžete cokoliv, fantazii se meze nekladou a nemusíte se bát ani bylinek. Opravdu stojí za vyzkoušení třeba:

Malina (vznikne boží a zdravější forma MALINOVKY)

Ostružina + Rebarbora

Jahoda + Bazalka

Okurka + Čokoládová máta

Citron + Meduňka

Maracuja 

Pozn. Pokud použijeme koncentrát maracuji (dodává Čokoládovna Troubelice), lze nechat v 2. fázi kvasit i déle, třeba i tři dny, ale u ovoce se nám tak dlouhý proces 2. fáze neosvědčil.

S.O.S. nápověda

Pokud se vám zdá, že tibíci neprospívají (stane se z nich krupička místo krásných krystalů apod.), můžete je zkusit zalít minerálkou místo obyčejné vody, někdo jim dopřeje i vodu kokosovou. Dále tibíci mají rádi sušené nesířené ovoce (nejlépe spařené horkou vodou), nejvíc údajně fíky, ty lze přidat do prvního cukrového nálevu. 

 Chci si dát pauzu, co s nimi?

Když se vodního kefíru přepijete, nebo prostě nebudete delší dobu se moci o tibíky starat, dejte je v silnějším cukrovém mírně osoleném nálevu do lednice, tak by měly vydržet i 14 dní. Pokud si chceme dát větší pauzu, lze je mezi dvěma čistými utěrkami osušit a poté zamrazit.

Pokud jste dočetli až sem, máte náš rychlokurz vodního kvašení zdárně za sebou. Kdo by vyžadoval podrobnější informace, doporučujeme stránku www.zkvaseno.cza taky knihu Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké.

Krásné letní dny osvěžené TIBI limonádou

DSC 0044