Jsme malý farmářský obchod s posezením v prvním patře, najdete nás v Olomouci v Úzké ulici.
Zaměřujeme se na produkty a potraviny z Hané a okolí v prvotřídní kvalitě.
Neváhejte a přijďte nás navštívit!

Pamatujete na starý dobrý poctivý pribináček? Nám ještě ve školce dávali tzv. Míšu, našlehaný tvaroh zalitý čokoládou, to byla panečku mňamka! Láska k tvarohovým dezertům nás s věkem neopustila a díky farmářským produktům si můžeme vyrobit i celý pribiňáčkový dort, byť jsme zase o nějaký rok starší anebo jen tak, jak říká babička: „Ať máme něco ke kávě.“ Přestože ctíme staré dobré recepty babiček, je tento dort vymazlený tak, že do něj není přisypán ani gram obyčejného cukru, ani gram obyčejné mouky. 

bLuaU6RQfm1VIHeBojzMQ thumb 471c

 Korpus:

285 g mandlové drti (zbyde z výroby mandlového mléka) / nebo pomletých mandlí 

30 g kokosu

1 prášek do pečivabez fosfátů / nebo použijte vinný kámen 

1 hořká čokoláda/ kakaová hmota

70 g másla 

60 g datlové pasty(datle spařte horkou vodou, nechte min. 2 hodiny odstát a pak slijte vodu a datle rozmixujte, dle potřeby lze mixovaná směs rozředit slitou vodou)/ druh slazení je volitelný dle stravovacích návyků a přesvědčení, nemusíte sladit vůbec (ale nedoslazení při použití kakaové hmoty zvládnou jen opravdoví fanšmekři)

6 vajec z volného chovu

Špetka soli

Krém:

400 ml farmářské šlehačky

0,5 kg farmářského tvarohu

4 lžíce kokosu / opět volitelné, lze použít např. vanilka nebo třeba pro dospěláky rum

 Poleva:

1 hořká čokoláda /kakaová hmota

70 g másla /kakaové máslo nebo kokosový olej 

tsOKGg76T5StiIAsHcn1Kg thumb 4716

Postup:

Mandlovou drť, kokos a prášek do pečiva smíchejte dohromady. Do menšího kastrůlku nelamte čokoládu, přidejte máslo a nechte pomalu rozpustit na plotýnce. Poté nechte čokoládovou směs trochu vychladnout, přimíchejte do ní datlovou pastu (pokud jste se rozhodli ji dát) a když je směs dostatečně vychladlá, můžete do ní zašlehat také 6 žloutků. K šesti bílkům přidejte špetku soli a vyšlehejte tuhý sníh.

Čokoládovou směs přidejte k sypké směsi a důkladně promíchejte. Nakonec do vzniklé hmoty zapracujeme velice opatrně sníh z bílků (sníh je vhodné přidávat postupně po menších dávkách). Vzniklé těsto, které je nadýchané a velice se podobá klasickému piškotovému, opatrně přelijte do dortové formy vyložené pečícím papírem (lépe se s ním pracuje, pokud arch pečícího papíru nejprve zmuchláte a poté znovu rozložíte). Pečeme na 170°C asi 40 minut (na suchou špejli), během pečení troubu neotvíráme. Po vychladnutí korpusu, ho můžeme a taky nemusíme, rozříznout na dvě části. 

Krém připravíme velice jednoduše: Farmářskou šlehačku vyšleháme dotuha, poté do ní pomalu zašleháme tvaroh s kokosem (vanilkou či rumem) a můžeme hned krémem naplnit korpus, pokud jsme ho rozřízli nebo krém jednoduše navrstvíme navrch korpusu a je vymalováno.

Nakonec jen rozpustíme čokoládu s máslem a touto polevou potřeme vršek dortu. Jako zdobení jsme použili květy šeříku, ten sice již odkvetl, ale protože se fantazii meze nekladou, dort si můžete nazdobit opravdu čímkoliv (jedlými květy, ovocem, oříšky apod.) anebo taky ničím. 

Dort podáváme nejlépe na druhý den, ať se krásně zaleží a chutě promísí.

Ať chutná,

Vaše To pravé z Hané!


Poznámka č.1: 

Pro bezlaktózovou variantuzkuste nahradit v korpusu a polevě máslo kokosovým olejem. Místo pribiňáčkového krému můžete vyrobit kokosovou náplň (viz. Recept na Bounty koláč, který naleznete v Cukrfree kuchařce Janiny Černé). Na kokosovou náplň je potřeba 1 plechovka kokosového mléka (dá se koupit i kokosová smetana na šlehání), 150 g kokosu a 40g kokosového oleje, směs se promíchá a poté pomalu zahřívá na středním plameni, vznikne hustší kokosová hmota, kterou necháme vychladnout a vrstvíme na korpus.

Poznámka č.2: 

Všechny použité ingredience byly opatřeny v naší olomoucké prodejně To pravé z Hané, protože Vám chceme ukázat, že u nás najdete opravdu vše potřebné, a to v té nejlepší kvalitě: Ořísky, sušené datle v sekci bezobalu, poctivý tvaroh, máslo a vysokoprocentní smetana z místních farem, vajíčka z volného chovu, kakaová hmota, máslo a čokolády z Troubelic, dokonce také kokosový olej, kokosové mléko i prášek do pečiva bez fosfátů atd.