Jsme malý farmářský obchod s posezením v prvním patře, najdete nás v Olomouci v Úzké ulici.
Zaměřujeme se na produkty a potraviny z Hané a okolí v prvotřídní kvalitě.
Neváhejte a přijďte nás navštívit!

Sójové mléko u nás nehledejte

Mnoho zákazníků k nám zavítá s dotazem, zda náhodou nemáme v nabídce i sójové mléko. Od té doby, co zrušili nedaleký obchod se zdravou výživou se u nás po sójovém mléku shání čím dál více lidí. A my ho opravdu nemáme! Ani se tento produkt zahrnout do naší nabídky nechystáme. V dalších řádcích se Vám pokusíme vysvětlit proč.

Mléko – kravské, kozí, ovčí…

Prvním důvodem je koncept našeho obchodu. I když u nás najdete spoustu jiného zboží, stále zůstáváme v jádru prodejnou farmářských produktů, to znamená, že prodej poctivých mléčných produktů je stěžejní. Přes celý rok máme v prodeji poctivé kravské mléko a výrobky z něj. Od jara do podzimu se nabídka rozšíří o ovčí a kozí mléčné produkty, na toto zpestření se těší především alergici, kteří kravské mléko nesnesou.

gInHy0l9SrST8zv6bfavlw thumb 4738

A co ta sója?

Pak tu však máme sortu zákazníků, kteří živočišné mléko z různých důvodů nemohou nebo odmítají konzumovat, jenže otázkou je, zda sójové mléko ze zdravé výživy, po kterém se tito lidé tolik shánějí, je opravdu zdravé. 

Jedním ze zásadních problémů sóji je, že obsahuje fytoestrogeny, které napodobují skutečné pohlavní hormony estrogeny, jejichž zvýšená hladina může podporovat vznik rakoviny prsu, předčasný nástup puberty nebo i neplodnost! Další úskalí sóji můžete podrobněji nastudovat v článcích PharmDr. Margit Slimákové (například článek Sója – prospívá, nebo škodí?).

Na místo sójového mléka raději sáhněte po oříškovém nebo semínkovém mléku. Někdo by ještě mohl namítnout, že na trhu jsou i mléka ovesná a rýžová, ale z výživového hlediska nejsou tak hodnotná. Navíc příprava oříškového mléka je velice jednoduchá a s pomocí trošku výkonnější kuchyňské techniky i rychlá. Jsou vhodná pro osoby s intolerancí laktózy, i pro ostatní jako zajímavé zpestření jídelníčku.

Takže stačí si vybrat libovolný druh oříšků nebo semínek, podle fantazie a chuti, třeba se můžete inspirovat v naší sekci BezObalového prodeje a můžeme jít na to: 

 

Jak připravit mandlové mléko

Mandle jsme si vybrali, protože jsou výborným zdrojem především vápníku, hořčíku, zinku, fosforu a draslíku. Z vitamínů jsou bohaté na vitamín A, D, E a B komplex. Díky vitamínu E bylo již ve středověku mandlové mléko považováno za elixír mládí, jelikož má blahodárné účinky na naši pokožku.

1-2 hrnky mandlí i se slupkou namočíme na min. 8 hodin do vody. Poté vodu, ve které se mandle luhovali vylejeme a nahradíme 4 hrnky čisté vody, mixujeme asi 1 minutu (pokud se nám rozmixovaná směs zdá příliš hustá, přidáme trochu čisté vody, a ještě chvíli mixujeme. Nakonec rozmixovanou směs přecedíme přes plátýnko a slijeme do uzavíratelné sklenice. Lze skladovat v lednici 2-3 dny. 

Recept naleznete také v Cukrfree kuchařce Janiny Černé, my jsme dali jeden hrnek mandlí a vodu jsme přidávali postupně, až se nám mixovaná směs zdála dostatečně řídká a měla příjemně jemnou chuť. 

 uoOlrBrZQUefNfFmfwsPyQ thumb 4736

  

Příprava makového mléka

U makového mléka je nejzajímavější jeho vysoký obsah vápníku, který je paradoxně daleko vyšší než u kravského mléka. Dále je mák významným zdrojem zinku, hořčíku i železa. I když je mák symbolem spánku, nemusíte se obávat, že vás makové mléko uspí, neboť se nejedná o odvar z makovice.

1 hrnek máku a 4 hrnky vody necháme nejlépe přes noc odstát, poté mixujeme po dobu cca 1 minuty (u máku lze použít i obyčejný tyčový mixér). Až rozmixovaná směs zbělá, přecedíme přes plátýnko a slijeme do uzavíratelné sklenice. Makové mléko lze skladovat v lednici rovněž 2-3 dny. 

I makové mléko jsme vyrobili podle výše zmíněného receptu, ale množství máku i vody bylo hodně intuitivně zvoleno, proto bychom Vám radili vody dát klidně při mixování méně a postupně rozředit podle vaší chuti.

VeJ0DUHyTkCWUMioDu6AQQ thumb 4739

Tipy na závěr

Drť, která zbyde při výrobě mléka, určitě nevyhazujte, lze i využít například při pečení dezertů, jako základ při výrobě granoly nebo jen tak do jogurtu. 

Oříšková mléka kromě samotné konzumace lze využít do různých pokrmů, anebo je můžete zkusit ochutit například skořicí, kurkumou, kakaem, kávou, vanilkou, kdo má rád sladší chutě, může zkusit ochutit medem nebo datlemi… 

O rostlinných mlécích a jejich využití hezky mluví i Margit Slimáková na svém videokanále na Youtube: Rostlinná mléka – Nemléka).